Kedi Evi Fiyatları ve Modelleri

Kedi Evi Fiyatları ve Modelleri

Home / Kedi Evi Fiyatları ve Modelleri

Özel Tasarım Kedi Evi

Balkonlarınıza, Verandalarınıza, Teraslarınıza kedi girmesin kediniz dışarı çıkmasın.

Dış Mekanda Korunaklı Özel Evler

Kedi ve köpek gibi hayvanlar için özel korunaklı evler yapmak için farklı bir anlayışımız var. Kendi bünyemizde ürettiğimiz kedi köpek evleri yapımı için özel bir teknik kullanıyoruz. Fibersineklikli sistem ile onları büyük dış etkenlerden korurken aynı zamanda da kendileri için özel ayrılmış bir yaşam alanı inşa ediyoruz.

 

Köpek ve kedi evlerimiz diğerlerinden daha iyi çünkü:

  • Evcil dostunuzun evde sıkıldığında dışarı çıkmasını sağlar.
  • Kedi ve Köpek Evleri siz izin vermediğiniz sürece evinize girmelerini engeller.
  • Evcil dostunuzun nerde olduğunu bilme rahatlığını yaşatan bir sistemdir.
  • Özellikle teras ve balkona kedilerin  evcil hayvanlarınız dışardan gelecek diğer hayvanlardan korunarak gezebilir, hava alabilir
  • Oluşturduğumuz kedi evi yada köpek evi ile evcil dostlarınız kendi özel yaşam alanlarına sahip olurlar.

Kedi Evi

Eğer bir evcil dostunuzun varsa, onun yaşamlarını kaliteli ve nitelikli bir şekilde sürdürmesini sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Kedilerin, yaşamlarını daha iyi devam ettirebilmesi için sağlıklı besinler yemeli ve düzenli olarak kontrolleri yaptırılmalıdır. Ancak evcil dostunuzun mutluluğu için bu kadarı yeterli değildir. Aynı zamanda onun mutluluğu için elverişli ve huzurlu bir ortam yaratmak gerekir. Bu anlamda yapılabilecek en iyi şey ona bir kedi evi almaktır. Bu evler, kedilerin kendilerini güvende hissedebilecekleri, ayrıcalıklı bir alan olacaktır. Kediler, kendi alanlarını yaratmayı severler. Birçok kedi, sürekli olarak aynı yerde uyumak ister. Kullanım alanına göre farklılaşan kedi evi modelleri ise, bu güvenli ve huzurlu alanın bir temsili gibidir.

Hem iç mekânlarda hem de dış mekânlarda rahatlıkla kullanılabilecek olan evler, farklı materyallerden hazırlanabilir. Bunun yanı sıra son derece şirin tasarımlara sahip bu evlerin görüntüleri de çoğu zaman farklılık gösterebilir. Bazı modeller daha sade bir yapıya sahipken bazıları çok daha renkli ve çeşit çeşit aksesuara sahip olabilir. İç mekânlar için tasarlanan evler; kumaş, polar ya da ahşap malzemelerden üretilebilir. Bu ürünlerin çok fonksiyonlu olanlarına ulaşmak mümkündür. Her bir kedi evinin en önemli özelliği, oldukça ergonomik tasarımlara sahip olmasıdır. Kumaş kaplı ve içinde yumuşak bir minder barındıran evler, kedilerinizin konforu için tasarlanır.

Bunun yanı sıra dış mekânlar için de çok farklı tasarımlarda ve kullanışlı evler bulmak mümkündür. Bu kedi evlerinin materyalleri genellikle plastik, ahşap ya da metal aksamlı olabilir. Zaman zaman kumaş, polar gibi malzemelerden üretilen evler de dış mekânlarda kullanılabilir. Dış mekânlarda kullanım amacıyla alınan evlerin çeşitli hava olaylarına dayanıklı olması beklenir. Evde beslenen dostlarınızın dışında, sokakta yaşayan kediler için bu alternatifler oldukça idealdir. Soğuğa, rüzgâra, yağmura ve dolu gibi hava olaylarına dayanıklı olan kedi evlerinin içerisine yumuşak bir polar ya da battaniye yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Eğer güvenli bir alana koyarsanız birçok sokak kedisi, bu evi uyumak için değerlendirecektir.

Bunların yanı sıra kedilerin barınmaları için özel olarak tasarlanan modeller bulmak da mümkündür. Özel tasarım ürünler, tüm ihtiyaç ve beklentilerinize cevap verecektir. Lüks kedi evleri, çok fonksiyonlu yapılarıyla dikkat çeker. Bu modeller birden fazla kata sahip olabilirler. Plastik modeller ise kolay temizlenebilir yapılarıyla ön plana çıkarlar. Yıkanabilir özelliğe sahip olmaları, hijyenik açıdan bir avantaj sağlar. Genellikle iç mekânda kullanılan ve yumuşak polar gibi materyallerden üretilen evler, renkli ve eğlenceli tasarımlara sahiptir. Bu modeller kışın kedilerinizi oldukça sıcak bir ortamda uyumalarını sağlar. İç mekân için alacağınız kedi evleri için, dekorasyona da dikkat edebilirsiniz. Dilediğiniz renklerde ürün seçimi yaparak, evinizde bulunan mobilyalara uygun bir görünüm elde edebilirsiniz.

Nasıl Yapıyoruz?

Her kedi evi el yapımıdır. (köpek evleri de!) Birinci sınıf özel köpek kulübesini ve dış mekan kedi kulübesi tasarlıyoruz. Diğer üreticilerden farklı olarak özel tasarlanmış size ve dostlarınıza özel evcil hayvan evleri yapıyor, daha fazla aksesuar ve seçenek sunuyoruz. Her boyutta kedi köpek evlerimiz var! Uzun yıllardan beri insanlar için yaptığımız evler ve yaşam alanlarına gösterdiğimiz özeni hayvanlarımız içinde göstermek temel prensibimiz.

Özenle Tasarlanmış Kedi Köpek Evleri

Özel köpek evlerimiz ve açık hava kedi evlerimiz, köpeğinize veya kedinize yeni evlerinde olağanüstü rahatlık sağlamak için güvenli ve kendilerine ait bir alan sunar.

Ailemizin üyeleri olan kedileri ve köpekleri olan evler için, neden evcil hayvanlarınıza birbirleriyle birlikte eğlenmeleri için benzersiz bir alan sağlamayasınız? Her iki evcil hayvan türünün de kendi bireysel alanlarına (genellikle kediler için yüksek ve köpekler için yer seviyesi) ve ayrıca arkadaş olarak takılabilecekleri bir topluluk alanına izin verecek şekilde tasarımı özelleştirebiliriz. Bu hizmet ile sizin için tasarlanmış kendinize özel Kedi Köpek evleri ile yaşam kalitenizi kendiniz ve kçük dostlarımız için arttırmış olacaksınız.

Sizin için uygun seçenekleri sunabilmemiz için bize Whatsapp hattımızdan ulaşabilir yada 0216 420 21 55 nolu telefondan arayabilirsiniz

Kedi Evi Bölümleri

Kedi evlerinin bölümleri tasarımlarına göre değişiklik gösterebilir. Burada önemli olan sizin beklenti ve taleplerinizdir. Kedinizin neyi sevdiğini düşünerek ona en uygun olan kedi evini tercih edebilirsiniz. Evcil dostunuzun konforunu sağlayabilmek adına farklı bölümlere sahip evler bulunmaktadır. Bu evler genellikle klasik bir tasarıma sahiptir. Buna karşın kimi evlere ekstra bölümler eklenmiştir. 

Klasik olan tüm evler bir iç mekândan oluşur. Bu iç mekân yumuşak polar ya da farklı kumaşlardaki malzemelerden oluşabilir. Ahşap ya da plastik materyallerden üretilen evlerin içerisine, kedinizin sevdiği bir battaniye ya da poları siz de yerleştirebilirsiniz. Ekstra bölümlerden biri ise tırmalama tahtasıdır.

Kediler eski tırnaklarını dökmek için kendilerine belirli bir yeri seçerler ve orayı tırmalamaya başlarlar. Tırmalama tahtasına sahip bir kedi evi, onun bu ihtiyacını gidermesinde yardımcı olacaktır. Bu durum koltuklarınızı onun elinden kurtarabilir. Bir başka bölüm ise merdivendir. Kediler, yukarılara çıkmaya oldukça seven, haylaz canlılardır. Merdiven gibi bir bölümden evine ulaşması, kedinizin hoşuna gidecektir. Tünel ise dostunuzun keyif alabileceği bir diğer bölümdür.

Kapalı ve uzun bölmeler de kedilerin oldukça hoşuna giderler. Bunun yanı sıra evde bir oyun bölümü de yer alabilir. Bu alanda yukarıya konuşlanmış olan oyuncaklar olabilir. Kedinizin gelip geçerken vurmaktan zevk alacağı bir oyuncak oldukça keyif almasını sağlayacaktır. Kedi evlerinde yer alması muhtemel bir diğer bölüm ise mama ve su istasyonudur. Bu istasyonlar evcil dostlarınızın beslenme ve su ihtiyaçlarının karşılandığı bölümdür. Son olarak evlere dâhil bölümlerden biri de hamaktır. Kedilerin sallanabilecekleri bir alan olan bu hamak, keyifli saatler geçirmesine neden olacaktır. 

Bu evler kedinizin, konforlu ve huzurlu bir şekilde uyumasını sağlarken aynı zamanda birçok farklı aktiviteyi de bu alanda yapmasını sağlayabilir. Bu sayede çok daha fonksiyonel bir ürüne kavuşabilirsiniz. Dış mekânlarda kullanılan kedi evlerinde genellikle, bir mama ve su istasyonu bölümü de yer almaktadır. Bunlar hem güvenli bir şekilde dinlenebilecekleri, hem de mama ve su bulabilecekleri bir alanın yaratılması konusunda oldukça elverişli modellerdir. Oldukça ergonomik tasarıma sahip bu evlerden herhangi birini, ihtiyacınıza göre satın alabilirsiniz.

Kedi Evi Modelleri

Kedi evi alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken noktalardan bir diğeri de modellerdir. Bu evler, çok sayıda farklı özellik barındıran değişik modellere sahiptir. Her modelin üretim materyali, rengi ve fonksiyonları birbirinden farklı niteliklerde olabilir. Hangi modeli seçeceğiniz, kullanım alanına ve bütçenize bağlı olarak değişik gösterebilir.

Kedi evi modelleri arasında en popüler olanlarından biri, dış mekânlarda oldukça sık kullanılan ahşap seçeneklerdir. Bu seçenekler oldukça dayaklıdır. Eğer ahşap bir modeli dış mekânda kullanacaksanız, plastik bir malzemeyle dışını kaplamak daha iyi sonuçlar verecektir. Bu hem ahşabı yağmurdan koruyacak hem de sokakta yaşayan kedilerin daha sıcak bir ortamda kalmasını sağlayacaktır. Bir diğer model ise kumaş evlerdir.

Bu evler ise genellikle iç mekânlarda kullanılır. Kedinizi oldukça sıcak tutacak olan kumaş evler, hava olaylarına karşı dayanıklı değildir. Bunların en büyük avantajı ise, büyük bir bölümünün çamaşır makinesinde yıkanmaya uygun olmasıdır. Isıtmalı kedi evleri, özellikle kış aylarında kedilerinizin sıklıkla tercih edeceği modellerden biridir. Eğer soğuk bir iklimde yaşıyorsanız bu modelleri tercih etmeniz avantajlı olacaktır.

Çadır şeklinde olan evler ise, genellikle çok renkli ve dekoratif ürünlerdir. Bu evler ergonomik yapısının yanı sıra oldukça şirin bir görünüm sergilerler. Tıpkı çadır evlerde olduğu gibi bir diğer ergonomik model ise katlanabilir tarza sahip olan seçeneklerdir. Bu seçenekler kolay bir şekilde taşınabileceği gibi, bir depoya kaldırmak istediğinizde oldukça az yer kaplarlar. Demonte modeller genellikle ahşaptan yapılmalıdır.

Demonte modellerin kurulumları oldukça kolaydır. Bu modelleri hem dış mekânda hem de iç mekânda kullanabilirsiniz. Başka bir yere taşınmak istediğinde sökülüp, rahatça taşınabilir seçenekleri içerir. Su geçirmeyen kedi evleri ise dış mekânlarda kullanılırlar. Su geçirmeyen modeller sokak hayvanları için özel olarak tasarlanmıştır. Bu modelleri aynı zamanda evinizin terası gibi bir alanda da kullanabilirsiniz.

Çok katlı kedi evi modelleri ise, görece olarak daha büyük evlerdir. Bu kedi evleri sayesinde, evcil dostunuz enerjisini çok daha kolay atabilir. Oldukça şık bir görüntüye sahip çok katlı modeller, kedilerin sevdiği ürünler arasında yer alır. Bunun yanı sıra teraslı modeller de çok katlılara benzerler. Teraslı kedi evi modelleri, kedinizin görece olarak yukarıda kalmasını sağlar. Kediler genellikle yüksek alanlarda olmaya bayılırlar. Bunun yanı sıra kedi evlerinde farklı bölümler de olabilir. Mama istasyonu, tünel, merdiven, tırmalama tahtası gibi aksesuarları bulunan evlerin her biri model olarak farklılık gösterebilir.

Kedi Evi Faydaları

Kedi evinin modeline ve kullanım alanına göre faydaları değişkenlik gösterebilir. Buna karşın bu evlerin gösterdikleri temel fayda; kedilerin güvenli ve huzurlu bir şekilde vakit geçirebilecekleri ve uyuyabilecekleri bir alan yaratmaktır.

Yetişkin bir kedi ortalama olarak günün 16 saatini uykuda geçirir. Eğer evinizde bir kedi varsa, şunu çok rahat gözlemleyebilirsiniz; kediler konforlu ve rahat bir alanı seçerek sürekli olarak aynı alanda uyumak isterler. Kedi evlerinin temel faydası ise, rahat ve konforlu bir alan yaratarak, kedilerin huzurlu ve güvenli bir şekilde uyumalarını sağlamaktır.

Dış mekânda kullanılacak kedi evleri açından güvenli bir alan yaratılması özellikle önemlidir. Dışarısı bir kedi açısından tehlikelerle doludur. Uyku zamanı bu canlıların en savunmasız oldukları anlardan biridir. Bu sebeple tüm kediler güvenli bir alanda uyumak isterler.

Dış mekânda kullanılan kedi evleri, soğuktan, yağmurdan ve dolu gibi hava olaylarından kedileri koruyacaktır. Bu nedenle yaşamsal bir öneme sahip olabilirler. İç mekânda kullanılan evler ise daha çok konfor ve rahatla ilgilidir. Bu evlerin içi yumuşak polardan üretilen modelleri vardır. Eğer evlerin içerisinde böylesi bir materyal yoksa sonradan ekleyebilirsiniz. Kediler, yumuşak alanlarda uyumayı çok seven canlılardır. Onların sevebileceği ve sıcak tutacak bir yumuşak bir polar oldukça ideal bir seçenek olacaktır.

Kedi Evi Bakımı Nasıl Olmalı?

Kedi evlerini bakımları üretim malzemelerine göre değişkenlik gösterir. Her kedi evi farklı bir şekilde temizlenebilir. Kediler oldukça temiz canlılardır. Buna karşın, parazit, pire gibi sorunlar yaşayabilirler. Kedi evlerine yapılan periyodik bir bakım, bu sorunlara karşı alınmış iyi bir önlem olacaktır.

Kumaş materyallerle üretilen kedi evleri, genellikle çamaşır makinesinde yıkamaya uygundur. Bu uygunluğu ürünün etiketi üzerinde yer alan yıkama tavsiyeleri bölümünden anlayabilirsiniz. Kaç derece yıkanabileceği gibi bilgiler de burada yer alacaktır. Eğer makinede yıkanmaya müsait olmayan bir kumaş kedi eviniz varsa, sıcak suya batırılmış bir bezle silebilirsiniz.

Bunun yanı sıra bakterileri öldürmek için sirke, sabun gibi doğal ürünler de kullanabilirsiniz. Fakat bunların çok az miktarda kullanmayı ve iyi bir durulama yapmayı unutmamalısınız. Kedilerin burunları çok iyi koku alır ve bu tip kokulardan hoşlanmazlar. Bu kokular onları kedi evinden uzaklaştırabilir.

Plastik bir kedi evi aldıysanız, su ile rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Plastik evler bakım ve temizlik açısından size avantaj sağlayacaktır. Ahşap bir kedi evi aldıysanız ise, yine ıslak bir bezle silerek temizliğini yapabilirsiniz.

Düzenli olarak yapılan temizlik ve bakımın kedilerin ve sizin sağlığınız açısından önemli olduğunu unutmamalısınız. Bununla birlikte temizlik sırasında kimyasal maddeler içeren ürünler kullanmamalısınız. Bu ürünler zaman içerisinde kedilerde birçok sağlık sorununa yol açabilir. Bu konuda en iyi öneriyi veteriner hekiminizden alabilirsiniz.

Kedi Evi Seçimi

Kedi evi seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar vardır. Bu hususların başında kullanım alanı gelir. Kullanım alanı, kedi evinin hangi materyalden yapılması gerektiğinin de belirlenmesinde yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra tasarım, ölçü ve fiyat gibi kriterlere de dikkat etmek gerekir.

Kedi evi seçimi yaparken temel faktör, ihtiyaçlarınız ve beklentilerinizdir. Kedi evini dış mekânda mı yoksa iç mekânda mı kullanacaksınız? Temel belirleyenlerden birini bu sorunun cevabı oluşturur. Eğer dış mekânda kullanacaksanız, plastik ya da ahşap modelleri seçmeniz daha avantajlı olacaktır.

Eğer iç mekânda kullanacaksanız kumaş, polar gibi modeller tercih edilebilir. Bu durum elbette farklılık gösterebilir. Buna karşın hava muhalefetini düşünerek hareket etmek ideal olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ölçülerdir. Kedi evleri hem kedinizin rahat bir şekilde sığabileceği ölçülere sahip olmalı hem de eviniz dar ise ergonomik bir yapıda olmalıdır. Bu sebeple bir kedi evi alacaksanız, kedinizin boyutlarını ve evde koyacağınız bölümün hacmini de hesaba katmaya unutmamalısınız.

Bunun yanı sıra dikkat etmeniz gereken bir diğer faktör ise tasarımdır. Evinizin dekorasyonuna uygun olan bir tasarım seçmeniz, sizin açınızdan önemli olabilir. Ayrıca bu kedi evlerinin çok fazla renk ve desen seçeneğine sahip olabileceğini unutmamalısınız. Hangi rengin ve desenin seçileceği ise tamamen sizin zevkinize bağlıdır.

Seçim yaparken bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta aksesuarlardır. Kedi evi alırken, hangi aksesuarların bulunmasını istediğinizi tercih edebilirsiniz. Bunlar; mama istasyonu, oyuncak, tırmala tahtası gibi aksesuarlar olabilirler. Son olarak dikkat etmeniz gereken faktör ise fiyatlardır. Bu evlerin fiyatları çok değişken olabilir. Bununla birlikte bütçenize uygun bir kedi evi bulmak ise çok kolaydır.


Kedi Evi Fiyatları

Kedi evi fiyatları geniş bir yelpazeye sahiptir. Üretim materyalinin ve aksesuarların değişkenlik gös

termesi fiyatların da buna göre belirlenmesine yol açar. Geniş ürün yelpazesi aynı zaman geniş bir fiyat skalasını da sağlar. Bu da her bütçeye uygun şekilde bir kedi evi bulunabileceği anlamına gelir. Kedi evi satın alırken fiyatlar önemli kriterlerden biridir.

Kedi evlerinin hangi materyalden yapıldığı, fiyatları etkileyen temek faktörlerden biridir. Ahşap kedi evleri daha dayanıklı olmasıyla ön plana çıkar ve diğer modellere nazaran daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Bunun yanı sıra fiyatları belirleyen önemli faktörlerden biri ise tasarımdır. Birden fazla kedi için tasarlanmış evler vardır.

Bunlarda daha fazla üretim malzemesi kullanılmış olması fiyatları da yukarı yönlü olarak etkileyecektir. Kedi evi satın almak istediğinizde tasarımsal özellikler biçim olarak da etkili olacaktır. Daha komplike yapıya sahip, lüks olarak adlandırılan kedi evi modellerinin fiyatları da daha yüksek olacaktır.

Kedi evi seçimi konusunda fiyatları etkileyen bir başka faktör ise aksesuarlardır. Aksesuar sayısı arttıkça kedi evi seçeneklerinin fiyatlarında da artış gözlemlenebilir. Bu aksesuarlar; tırmalama tahtası, mama ve su kabı içeren bölümler, oyuncaklar, merdivenler, tüneller ve hamaklardan oluşabilir. Kedi evine eklenen her bir aksesuar, fiyatı da yukarı yönlü olarak etkileyecektir.

Kedi evi modellerinin fiyatları ya da tasarımları ne olursa olsun, böylesi bir ürün almanız kedinizi mutlu edecektir. Kediniz için huzurlu ve keyifli bir şekilde uyuyabileceği bir ortam sağlamanız, sizin temel sorumluluklarınız arasındadır. Bunun yanı sıra sokakta yaşayan hayvanlar açısından güvenli ve huzurlu bir ortam sağlamak ise herkesin görevidir. Bir kedi evi satın alarak onu bahçenizde, güvenli bir alana yerleştirmeniz; birçok kedinin hayatını kurtaran bir rol oynayabilir.

Hem evlerimizi hem de dünyayı paylaştığımız bu canlıların huzurlu ve güvende olmaları temel sorumluluklarımızdan biridir. Sevimli, şık ve kullanışlı bir kedi evi satın alarak üstünüze düşeni yapabilirsiniz. Siz de hemen ihtiyacınız olan kedi evini sipariş ederek, evinizde ya da sokakta yaşayan fark etmeksizin, kedilerin huzurlu ve mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.