Fiber Sineklik Sistemler

Fiber Sineklik Sistemler

Home / Fiber Sineklik Sistemler

Terasları, Verandaları,
Balkonları Açık Alanda Kapatan
Sineklik Sistemi

Kapı Pencere
Sineklik Sistemleri

Villa Garaj Kapılarında
Fiber Sineklik Sistemleri

Balkon kapatma Fiber sineklik sistemleri metal mesh şeklinde tasarlanan ince bir yapıda bulunan sineklik ürünüdür. Çok ince olan bu teller, birbirine fazla yakın bulunmakta ve küçük bir aralık içermektedir. Sineklik telinin genel anlamda kullanım alanı olarak, sadece pencere olduğu düşünülse de sineklik teli yalnızca pencerelerde değil birçok yere takılabilir.

İlk kullanım amacına bakıldığında, sineklerden korunmak olan bu ürünü zamanla diğer sektörlerde de kullanım sağlanmıştır. Sineklik telinin amacı da adında bilindiği gibi sineklerden ve minimum bütün uçan böcek türlerinden korunmayı amaçlamaktadır. Sineklik telinin kapı ve pencerelerin boyutuna ve enine göre tasarlanarak en uygun şekilde hizmete sunar.

Teras kapatma fiber sineklik sistemi kapı ve pencerelerde sinek ve diğer uçan böcek türlerinden korunması için tasarlanır, UV ışınına dayanımı olan sineklik çeşididir. Fiberglas, cam elyaftan üretilir, yangına karşı diğer sineklik çeşitlerine göre dayanıklı bir malzemedir.

Sineklik Teli Ne İşe Yarar?

Dışardan gelebilecek herhangi bir tehlikeye karşı, insanların sürekli olarak tetikte olması gerekiyor. Evlere giren böcek sivrisinek veya sokak canlıları, eve girerek kirlenmesine veya hastalık bulaşmasına sebep olabilir. Bu durumlar için yardıma, ince yapıda bulunan metal tel geliyor.

Pencereler ve balkon kapıları için fiber sineklik sistemi, sahip olduğu ince yapı ile birçok konuda fayda sağlar. Çeşitli amaçlar için pencerelere takılabilen bu ürün, dışarıdan ev ortamına girebilecek birçok canlının yanı sıra, uçan cisimlere karşı koruma sağlamaktadır. Birçok kişinin, ürünü kullanma amaçları arasında ev ortamını koruması için en başta yer almaktadır.

Fiber sineklik balkon kapama sistemi sayesinde, pencerelerin rahat bir şekilde açıp dışarıdan temiz havanın içeriye girebilmesine gönül rahatlığıyla yardımcı olmaktadır. Uzun ömürlü olmasıyla yıllar geçse bile sorunsuz bir şekilde kullanıma uygun üretilir. Kolay bir şekilde temizlenmesi de ürünün ilgi odağı haline gelmesine olanak tanıyor.

Balkon kapatma Fiber Sineklik Sistemi Özellikleri

Pencere açarken, çocukların yüksek noktalara çıkarak, pencereye ulaşıp düşme tehlikesi veya evde kedi-köpek besleniyorsa, hayvanların dışarı kaçması ihtimalinden dolayı tereddüt yaşanır. İstenilen sineklik modellerinin evin ortam koşullarını göz önüne alınarak, tasarlanıp kullanışlı hale getirilebilir. 

Sineklik kullanılması durumunda, dışardan gelebilecek sinek ve uçan böcek türlerini uzak tutarken içeride bulunan çocukların veya hayvanların düşme, kaçma durumlarının önüne geçilebilir. Diğer bir konuda ise, sinek gibi her türlü böcek türlerinin yanı sıra içeriye tehlikeli olabilecek hayvanların evi kirletmesi veya ev sahibine zarar verebilecek her türlü canlının içeri girmesi engellenir. 

Fiber sineklik sistemi sayesinde, uzun vadede sağlıklı ve hijyenik bir yapıdadır. Kimyasal madde içermeyen sineklik teli çevre ve insanlara zarar vermez, bu bağlam sineklik kullanan müşteriler sineklik telini kullanırken bir sorunla karşılaşmaz.

Teras kapama Fiber Sineklik Sistemi Faydaları

İnşaat alanlarında da sineklik ürünleri kullanılır. Yüksek elastik yapısı nedeniyle güvenle germe işlemine tabi tutulabilir, yüksek germe gibi durumlar dahi, fiber sineklik sistemi kırılma, yırtılma ve sıklıkla koma durumları yaşanmaz. İhtiyaca uygun bir şekilde tasarlanan sineklik telinin avantajları arasında hızlı hizmet sağlanır. 

UV ışınına dayanıklı yüksek ve uzun ömürlüdür, fiber sineklik sistemi cam elyaftan elde edilen ipler ile üretildikten sonra elastik hale gelmesi için plastik kaplama yapılır. Kopma direnci ve esnek olması hedeflenir. Küflenmez ve paslanmaz olması uzun vade de kullanışlıdır.

 • Çevre dostudur.
 • Geniş bölümler için uygundur.
 • Konfor ve estetik mükemmel bir şekilde kullanılır.
 • Kurulumu son derece kolaydır.
 • Kolay bir şekilde temizlenir.
 • Her boyutta ve tasarımda kapı pencereler için uygundur.
 • Basit montajı sayesinde hızlı ve pratiktir.
 • Herhangi bir hasar durumunda hızlı ve kolayca değiştirilebilir.

Neden balkon kapatma Fiber Sineklik Tercih Edilmelidir?

Fiber sineklik sistemi, dışarı açılan bölmelerde kullanılır. Genel olarak doğrudan sokağa bakan kısımlarda ve bu bölümlerden içeri sinek ve diğer böcek türlerinin girmesi daha kolaydır. Haşere girmesine karşılık özellikle yaz mevsiminde kesin güven sağlamak amacıyla, sineklik tercih edilmelidir. Uzun süre bakım ve onarım gerektirmeden rahatlıkla kullanım sunar.

Fiberglas sineklikler korozyona maruz kalmadığı, lekelenmediği ve paslanmadığı için popülerdir, fakat diğer malzemelerden daha kolay gerilir ve yırtılabilir. Alüminyum sinekliklerde malzeme çeşitlerinden daha dayanıklıdır. Ancak diğer sinekliklere göre kolayca kırılabilir ve kırışabilmektedir.

Paslanmaz çelik sinekliklerde ise alüminyumdan ve fiber sineklik sistemi ürününden daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. Yangın alanlarında evler için paslanmaz çelik sineklikler sık tercih edilir. Güneş korumasına sahip sineklikler ise adı üstünde güneşin zararlı ışınlarını engellemeye destekçidir, fazla ısıyı da engeller ve emer. Gölge oluşturduğu için sundurma ve verandaların yanında ideal bir tercihtir.

Sineklik Çeşitleri

 • Menteşeli sineklik
 • Sineklik tülü
 • Pileli (plise) sineklik 
 • Stor sineklik 
 • Sürgülü sineklik

Menteşeli Sineklik

Diğer sineklik çeşitlerine göre en sık tercih edilen sineklik modelidir, pencere ve kapılara kolayca montelenebilir. Pratik kullanımın yanı sıra menteşeli sineklikler. Pencerenin dışına takılarak, açıp kapatma imkânı tanır. Şehir hayatında apartman gibi yüksek binalarda yaşayan müşteriler için en uygun sineklik çeşididir. Popüler olmasının başka bir nedeni ise kolayca temizlenip, hava koşullarından etkilenmemesidir.

Sineklik Tülü

Uygulaması en pratik ve uygun fiyatlı sineklik çeşididir. Sineklik tülleri, bant veya zımba ile sabitlenir, bu modelin ihtiyaca göre kapanıp açılmaması ise kötü yanlarından biridir. Aynı zamanda yapışkan sineklik modelleri rahatlıkla çıkarılıp takılabildiğinden diğer sineklik çeşitlerinde olan dezavantaja sahip değildir. 

Sineklik teli, telden üretilen bir sineklik türüdür. Diğer bir dezavantajı ise evde beslenen meraklı hayvan dostlarının müdahale etmesi, tülün yırtılmasına veya yerinden çıkıp kopmasına neden olabilmektedir.

Pileli (Plise) Sineklik

Başka bir adıyla akordiyon sineklik olarak da tanıyabileceğiniz sineklik çeşididir, genellikle bahçelerde, Fransız balkonlarda ya da teras kapısı gibi dış mekanlara açılan alanlara tercih edilir. Katlanır kapısı hem avantaj hem de dezavantaj sunar. Plise sinekler deforme olabilir, bu nedenle kaliteli ürün seçmeye dikkat edilmedir. Kullanımı en basit sineklik modelleri arasında yer almaktadır.

Stor Sineklik

Üst kısımda sinekliği toplayabilir, aşağıya çekilerek kapatarak kullanılabilir. Diğer sineklik seçeneklerine göre en uzun ömürlü modellerinden biridir. Menteşeli sinekliklerde olduğu gibi stor sineklikler de hava koşullarından etkilenmez ve temizlik sırasında pratik bir şekilde üst kısımdan toplanarak çıkarılıp kullanılabilir.

Sürgülü Sineklik

Sürgülü sineklik (sürgülü, kaydırmalı, raylı) birçok farklı adı kullanılmaktadır. Diğer sineklik seçeneklerine göre sürgülü sineklik iki kategoride tasarlanır. Bunlar,

 • Tek kanatlı sürgülü sineklik
 • Çift kanatlı sürgülü sineklik

Tek Kanatlı Sürgülü Sineklikler 

Sadece bir adet hareketli kanat vardır, istenildiği şekilde sineklik hareket ettirilerek açılıp kapatılabilir. Kullanılacak alan küçük ise tek kanatlı sürgülü sineklik en ideal olanıdır. Sadece pençeler için değil aynı zamanda kapı ve balkon camları içinde çok rahat ve pratik şekilde kullanılabilir.

Çift Kanatlı Sürgülü Sineklikler

Kullanılacak alanın genişliği, tek kanatlı sürgülü sineklikle kapanmayacak ise bunun için en uygun model çift kanatlı sürgülü sinekliklerdir. Bu nedenle daha esnek bir kullanım imkânı sunar. Camlardan göre, balkonlarda daha sık tercih edilir. 

İster tek kanatlı sürgülü sineklik isterseniz de çift kanatlı olsun hepsinin üretim amacı tamamen kişinin istek ve zevkine göre tasarlanmaktadır. Pratik kullanımı temizlemesi ve işlevinin yerine getirmesiyle rahatlıkla alınabilir.